سود مایع

سود مایع

سود مایع یا کاستیک سودا ماده ای جامد و سفید رنگ با دمای ذوب ۱۳۹۰ درجه سانتی گراد و چگالی ۲.۱۳گرم بر متر مکعب می باشد.این ماده به آسانی می تواند رطوبت هوا را جذب نماید و به همین دلیل باید هنگام حمل و نقل با مخزن استیل حمل شود.

سدیم هیدروکسید بعنوان یک باز قوی محسوب میشود.در زمینه های مختلفی کاربرد دارد از جمله در تولید موادشیمیایی ابریشم مصنوعی خمیرکاغذ و کاغذ در تولید رنگ آلومینیوم مواد پتروشیمی و پارچه صابون و مواد شوینده بکار میرود.

متأسفانه در صنایع غذایی از این ماده جهت تلخی زدایی از زیتون استفاده می‌شود که ممکن است اثرات نامطلوبی بر سلامت مصرف‌کنندگان بگذارد. سود سوزآور در دو نوع مایعو جامد در کارخانه جات تولید می‌شود لذا سود مایع با خلوص ۵۰ درصد وجود داردو کیفیت بالایی داشته و برای صادرات معمولاً از سود مایع استفاده می‌شود البته سود مایع بخاطر قیمت نازلتر بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد.

فرایند سودا

یک فرآیند قدیمی‌تر برای تولید سود مایع ، عبارت از فرآیند سودا – آهک می‌باشد که در آن سودا اَش ( کلسیم دی‌هیدروکسید ) ، در واکنش با کربنات سدیم به کاستیک سودا تبدیل می‌شود.

Na2CO3 + Ca(OH)2 —-> 2NaOH + CaCO3

باید توجه داشت که کاربردهای سود کاستیک پرک در صنعت بسیار وسیع است، صنایع مختلف با رویکردهای مختلف از این ماده استفاده می‌نمایند، برخی از این صنایع عبارتند از:صنایع رنگرزی-تولید کارتن و کاغذ-صنایع چرم و نساجی-صنایع نفت و گاز و پترو شیمی-خنثی سازی اسید و باطری سازی-چربی گیرها و سایر صنایع وابسته-صنایع غذائی، صنایع شیر، -نسرو سازی-نوشابه سازی، کارخانه قند و شکر، کارخانه روغن-صنایع دارو سازی، الکل سازی و آرایشی و بهداشتی-صنایع فلزی و تولید شیشه روی، آلومینیوم، گالوانیزه و آبکاری

سود پرک کاربرد فراوانی در صنعت نفت و گاز دارد.

سود پرک کاربرد فراوانی در صنایع نظامی دارد..

سود پرک برای صنایعی که با عوامل بیماری زا مواجه می‌شوند هم کاربرد دارد..

سود پرک در صنعت پلیمر و پت هم مصرف فراوانی دارد لذا به عنوان چربی بر استفاده می شود..

کاربرد:کاغذ سازی ، صنعت شوینده ها و صابون ، تصفیه روغن های خوراکی و…

قیمت سود مایع

از آنجا که قیمت سود مایع در نوسان میباشد . لطفا برای گرفتن آخرین قیمت با ما در تماس باشید .

شماره های تماس : ۰۲۱۳۳۴۴۳۰۷۴ ، ۰۲۱۳۳۵۴۲۹۷۱ ،۰۹۱۹۹۳۴۶۰۶۶ ، ۰۹۱۹۹۳۴۶۰۶۷